BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó üzlet Magyarországon a bank

Két pénzintézet is közzétette tavalyi évről szóló gyorsjelentését a hétvégén. Az AÉB 20 milliárdos, míg a Raiffeisen 17,5 milliárd forintos profitról számolt be. Talán Önnek is köszönhtően!

2006. február 12. vasárnap, 16:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Általános Értékforgalmi Bank (ÁÉB) 2005-ben 20,1 milliárd forint adózott eredményt ért el, ami 52 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. A bankcsoport összesített mérlegfőösszege ugyanakkor egy év alatt csaknem 12 százalékkal 216,02 milliárd forintra csökkent, köszönhetően a 10 eladott bankfióknak.


Hasonlóan jól teljesített a Raiffeisen Bank, amely az elmúlt évet, az előző évinél 58 százalékkal több, 17,5 milliárd forint konszolidált adózott nyereséggel zárta.  A bankcsoport mérlegfőösszege 17,6 százalékkal haladta meg a bázist, és 1.274,175 milliárd forint volt az év utolsó napján.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet