BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekord az Egistől!

Minden elemzői várakozást felülmúló első negyedéves eredményről számolt be mai gyorsjelentésében az Egis. A profit felfutása leginkább a FÁK-export robbanásának köszönhető, bár idehaza is közel ötödével nőttek a társaság eladásai.

2006. február 9. csütörtök, 07:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis Rt. a várakozásokat jelentősen felülmúló, 6,475 milliárd forint adózott eredményt ért el 2005/2006-os üzleti éve első negyedévében. Az októbertől decemberig tartó három hónapban a gyógyszergyár forgalma 21 százalékkal, 19,7 milliárd forintra nőtt. A dollár erősödése - hosszú idő után - jelentősen javította az exportját nagyobbrészt dollárban bonyolító társaság számait, a kivitel dollárban 10, forintban számolva viszont 22 százalékkal emelkedett. A FÁK-export 68 százalékkal nőtt, míg a másik stratégiai területen, Kelet-Európában három százalékos emelkedést sikerült elérni. A belföldi forgalom 19 százalékos növekedésén belül 8 százalék a nagykereskedők készletfelhalmozásának tudható be, ami az ezer forintnál olcsóbb gyógyszerek januári áremelése előtti, egyszeri tétel. A társaság költségeit kézben tartotta, így az üzleti eredmény négyről 6,7 milliárd forintra nőtt, a pénzügyi soron pedig 400 milliós nyereségtöbblet keletkezett.

A társaság most tért át nemzetközi számvitel szerinti elszámolásra, ám ez az előrejelzésekkel ellentétben nem csökkentette az eredményt: az IFRS szerint 6,475 milliárd, magyar számvitel szerint pedig 6,33 milliárd forint a nettó profit. Utóbbi 813 forintot jelent részvényenként, ami az előző 2004/2005-ös teljes üzleti évben elért nyereség 55 százaléka.

A társaság délután 2 órakor tart elemzői prezentációt, amelyen vélhetően kiderül, hogy egyszeri jelenségről van szó, vagy fenntartható a szédítő tempójú növekedés.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet