Marosffy László gazdasági vezérigazgató-helyettes a negyedéves eredmények kapcsán elmondta, a kifejezetten jónak tekinthető számok elérését külső és egyszeri okok is segítették. Ilyen volt például a hazai nagykereskedők áremeléseket megelőző készletfelhalmozása, amely az Egis megítélése szerint 3 milliárdot forintos forgalombővülést eredményezett a december végén zárult három hónapban. A társaság összességében teljes hazai forgalomra vetítve 2 százalékos áremelést hajtott végre decemberben és januárban, ami összegszerűen 600 millió forintos pluszt jelent éves szinten.
Exportpiacokról szólva Marosffy kifejtette: a FÁK-országok piacain továbbra is 25 százalék feletti bővülésre számít. Ezen belül az új favorit Ukrajna, ahol ezt jóval meghaladó növekmény várható, bár az első negyedéves 260 százalékos növekedés vélhetően nem ismétlődik meg - tette hozzá. A társaság ukrajnai jelenlétét megerősítendő jelentősen közel száz fővel bővetette marketinghálózatot működtető csapatot.
Kelet-Európában, ahol ugyan a lengyel eladások csökkenése miatt csak három százalékkal nőtt a bevétel, éves szinten tobvábbra is 15 százalos emelkedésre számít az Egis. A lengyel értékesítés már a most folyó negyedévben helyreállt - közölte a szakember. A rendkívül erős piaci verseny miatt tízéves mélypontra eső nyugat-európai késztermékeladások (gyógyszerértékesítés) jelentős emelkedésére már Egis sem számít, azonban a társaság reméli, hogy az elmúlt negyedévnél csak jobb jöhet.
A befektetőket legjobban érdeklő kérdésre, miszerint fenntartható-e az elmúlt negyedévben elért impozáns eredménynövekedés, Marosffy úgy választolt: erre a következő negyedév tapasztalatai alapján tudnak majd választ adni. A túlzott eufóriától óva intett a vezető, ugyanakkor ő is láthatóan elégedettséggel nyugtázta a ma publikált számokat.
Az adókedvezmény igénybevételéhez szükséges beruházási programját a cég megkezdte. A közel egy év múlva befejeződő, minőség- és kapacitásnövelő fejlesztések körmendi és budapesti gyárban valósulnak meg. Ezek révén 2,2 milliárd forintos adókedvezményt vehet igénybe a társaság a beruházások elkészültét követő tíz évben. A tervek szerint a 2006/2007-es és az azt követő üzleti évben igénybe veszik a kedvezmény nagy részét, de egy kevés marad a 2008/2009-es esztendőre is.
