BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT: brutális drágulások

Vaskos pluszban zárta csütörtöki napot a BUX, köszönhetően az OTP és az Egis szárnyalásának.

2006. február 9. csütörtök, 17:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe 1,7 százalékos erősödést követően 22 633,51 ponton fejezte be a mai kereskedést. A jelentős plusz főként a több mint 4,5 százalékkal 7650 forintra dráguló OTP-nek köszönhető. A többi blue chip közül a Richter veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, árfolyama 1,1 százalékkal 42 700 forintra süllyedt, miközben a Mol és a Magyar Telekom egyaránt 0,7 százalékkal 21 250, illetve 960 forintra erősödött.

A nap hőse a gyorsjelentésével ma előrukkoló Egis volt: a gyógyszergyár impozáns adatira reagálva a befektetők 10,3 százalékos pluszba "kergették" az árfolyamot, így holnap 29 455 forintról indul a papír. Jól szerepelt a Rába is, a gépipari papír 664 forintra kapaszkodott fel, ami 4,73 százalékos többletet jelent. Gyengült viszont az utóbbi hetek sztárpapírja, a Fotex 0,8 százalékkal 620 forintra csökkent.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet