A reggeli 251,30 forintos szintről 251 forintra gyengült az euró árfolyama. A forinterősödés a lengyel zloty izmosodásának köszönhető a forgalom gyakorlatilag nulla - mondta Geszti Pál, az ING kereskedője elmondta, hozzátéve: a magyar idő szerint délután fél háromig nem is várható különösebb elmozdulás, az illetékes amerikai szerv ekkor teszi közzé a legfrissebb foglalkoztatottsági adatokat, amelyek alapvetően befolyásolhatják az árfolyamokat. A dollár egyébként némileg erősödött az euróval szemben, így a bankközin - tíz óra után nem sokkal - 207,80 forinton jegyezték az amerikai devizát.
Sok újat nem mondott, azzal nagyjából mindenki tisztában van, hogy az inflációs helyzet kedvező - kommentálta a Neményi Judit tegnapi, Reutersnek adott nyilatkozatát Geszti Pál. Ezt bizonyítja, hogy a piac nem reagált a jegybankár mondandójára - fogalmazott a szakértő.
