BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pesti börze: új belépők, új irányok, jön a BUX-papír

A lengyelországi fejlemények miatt más irányban keres partnereket a Bécs-Budapest tőzsdeszövetség. A BÉT-en a már ismert bevezetéseken túl további újoncok várhatók, és érkezik a BUX-ot követő részvény is.

2006. január 25. szerda, 11:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A varsói értéktőzsde privatizációjának csúszása miatt átalakult a Bécs-Budapest-Varsó tengelyre épített börzeszövetség. Bécs és Budapest inkább dél felé, Szerbia és Bosznia-Hercegovina felé próbál nyitni, ami mellett a környező országokban együttműködést szeretne kialakítani a helyi piacokkal - hangzott el a két börze közös sajtótájékoztatóján. A két tőzsde képviselői hangsúlyozták: a szövetség önálló és független értéktőzsdék kapcsolata lenne.

Bécs és Budapest már meg is tette az első lépéseket, így az adatszolgáltatók (vendorok) felé hamarosan beindul a közös adatértékesítés. Az idén ősszel a bécsi tőzsde segítségével BÉT-re bevezetik a tőzsdemutató mozgását követő virtuális értékpapírt a BUX ETF-et is. A papírok száma ezen felül is gyarapodik majd, ugyanis idén a már ismertté vált három tőzsdei bevezetésen (Bookline, Genex, TVNetwork) túl a börze két-három további társaság parkettra lépésére is számít.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet