A varsói értéktőzsde privatizációjának csúszása miatt átalakult a Bécs-Budapest-Varsó tengelyre épített börzeszövetség. Bécs és Budapest inkább dél felé, Szerbia és Bosznia-Hercegovina felé próbál nyitni, ami mellett a környező országokban együttműködést szeretne kialakítani a helyi piacokkal - hangzott el a két börze közös sajtótájékoztatóján. A két tőzsde képviselői hangsúlyozták: a szövetség önálló és független értéktőzsdék kapcsolata lenne.
Bécs és Budapest már meg is tette az első lépéseket, így az adatszolgáltatók (vendorok) felé hamarosan beindul a közös adatértékesítés. Az idén ősszel a bécsi tőzsde segítségével BÉT-re bevezetik a tőzsdemutató mozgását követő virtuális értékpapírt a BUX ETF-et is. A papírok száma ezen felül is gyarapodik majd, ugyanis idén a már ismertté vált három tőzsdei bevezetésen (Bookline, Genex, TVNetwork) túl a börze két-három további társaság parkettra lépésére is számít.
