BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Intenzív növekedést vár az Egis

Az Egis a 2004/2005-ös üzleti éve után részvényenként 120 forintot osztalékot fizet a több mint 11 milliárd forintos nyereségből - döntöttek a tulajdonosok a társaság mai közgyűlésén.

2006. január 25. szerda, 16:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszercég mai éves rendes közgyűlése elfogadta részvényenként 120 forintos osztalékról szóló javaslatot.(Az elmúlt években a cég rendre 120 forintot fizetett.) Indoklásként Marosffy László vezérigazgató-helyettes elmondta: az Egis, mint gyógyszercég nem számít tipikus osztalékfizetőnek, a részvényesek is inkább azt várják, hogy a társaság a növekedésre fordítsa forrásait. A múlt év szeptember végén zárult üzleti évben elért 11,384 milliárd forintos nyereségnek megvan a helye: részben az oroszországi gyárépítésre, illetve egy régi jelentősebb hitel törlesztésére, másfelől pedig a Magyarországi beruházásokra kell a pénz. A cég egyébként a több mint 11 milliárd forintos profitból összesen 934 millió forintot fizet ki osztalékként.

Marosffy László a NAPI Online-nak elmondta: a jelenleg tartó üzleti évben is intenzív növekedéssel számolnak. Az Oroszországban 25 százalék feletti forgalombővülést várnak, belföldön 10, a kelet-közép-európai piacokon pedig 15 százalékos növekedésre számítanak. Hozzátette: az orosz piac továbbra is nagyon jól teljesít, így megalapozottnak tűnnek a tervek.

Az közgyűlés döntött a vezetői testületek összetételéről is. Ez eredeti tervek szerint a cég közelmúltban lemondott vezérigazgatóját delegálták volna a felügyelő bizottságba, ám Orbán István január 18-i hirtelen halála miatt a részvényesek végül úgy döntöttek mégsem bővítik a testületet. A tulajdonosok emellett beválasztották az igazgatóságba Gál Péternét, a cég vezérigazgatóját.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet