Dél előtt nem sokkal 250 forint alatt jegyezték az eurót, ami gyakorlatilag megegyezik a tegnap délután feljegyzett szinttel.
Mint Kolba Miklós, a NAPI Online-nak elmondta: szinte semmi nem történik a piacon. Az ING kereskedője a dollárgyengülés kapcsán erősödő forintról szóló feltételezéseket kommentálva közölte: az amerikai deviza mélyrepülése valóban erősítheti fejlődő piacokat. Egyes piaci vélekedések szerint az euró a dollárral szemben az év végére 1,30-1,40-es szintig erősödhet, ám ez sokak szerint igencsak valószínűtlen szcenárió.
Mindenesetre a dollárgyengülés nyomán komolyabb forinterősödést prognosztizáló szakértők véleményével szemben a forint ma meg sem moccant, annak ellenére, hogy az európai deviza 1,23-ig erősödött a dollárral szemben.
