BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forint: már megint a zloty miatt gyengültünk

Ma is az utóbbi napok forgatókönyve érvényesült a forintpiacon, a magyar deviza lengyel társát követte, vagyis gyengült.

2006. január 19. csütörtök, 16:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró jegyzése a korábbi 251,10-es szintről 251,90 forintra erősödött - mondta a piac mai eseményeit kommentálva Kolba Miklós. Az ING szakértője közölte: az utóbbi napokhoz hasonlóan a forint - lanyha forgalomban - a zloty után ment, s mivel a lengyel deviza gyengült, a forint árfolyama is lejjebb került. A dollár is drágult a bankközin, délután négy óra körül 208,50 forinton jegyezték az amerikai fizetőeszközt, holott pár órával korábban 208 forint alatt is járt a jegyzés.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet