BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika betlizett - hétfőn nem nyitnak ki

Dráguló olaj miatt pesszimista hangulat jellemezte a tengerentúli tőzsdéket, ennek megfelelően a fontosabb mutatók gyengüléssel zárták a csütörtöki napot.

2006. január 13. péntek, 08:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Részben az iráni atomprogrammal kapcsolatos aggodalmak miatt tegnap 65 dolláros szintre emelkedett az olaj hordónkénti ára, ez pedig eladói nyomást generált az amerikai piacokon. Jókorát esett JP Morgan által leminősített Coca-Cola, az Anheuser-Busch több mint másfél százalékos vesztesége pedig a Goldman Sachs rosszabb osztályzatával hozható összefüggésbe. Kivétel volt ugyanakkor az Apple, melynek árfolyama ugyancsak egy brókercég miatt változott. A Bear Stearns felminősítette a számítógépgyártót, ami 0,5 százalékos drágulást eredményezett.
Végül a Dow Jones 0,7 százalékos csökkenéssel 10 962,36 ponton végzett, az S&P és a Nasdaq egyaránt 0,6 százalékos veszteséggel 1286,06, illetve 2316,69 ponton zárt. Hétfőn nem nyitnak ki az USA-ban a tőzsdék a Martin Luther King emléknap miatt.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet