BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszafogott kezdés Budapesten - száguldanak a kicsik

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe irányadó indexe a tegnapi 2,7 százalékos erősödés után ma csekély pluszban kezdett.

2006. január 10. kedd, 09:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mutató pár perccel a nyitás után 0,1 százalékos többletet ért el, vagyis 22 501 pont körül járt. A vezető papírok közül egyedül a Mol tudott erősödni, 0,8 százalékkal 21 400 forintra, a Richter pedig stagnált. Közben a többiek különböző mértékű veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni, az OTP jegyzése 0,4 százalékkal 7590 forintra gyengült, a Magyar Telekom kurzusa pedig 0,8 százalékkal 1022 forintra süllyedt.
Továbbra is bombaformában van az Egis, a tegnap közel 6 százalékos drágulást produkáló gyógyszerpapír ma 1,7 százalékos pluszban kezdett, ami 24 700 forintos árfolyamot jelent.
Lendületben maradtak a kicsik is, az utóbbi napokban jelentősen dráguló econet, Humet, Phylaxia és NABI 17-19 százalékos többlettel kezdte a mai napot.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet