BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vásárlók uralják a pesti börzét

Az erős rajt után tovább erősödött a pesti börze irányadó mutatója.

2006. január 4. szerda, 11:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX 11 óra előtt nem sokkal 1,7 százalékos pluszban, vagyis 21 656 pontnál járt. A rajt utáni helyzethez hasonlóan remekül szerepelnek a blue chipek. Száguld a Richter: a gyógyszerrészvény 2,8 százalékos erősödéssel átelépte a 40 ezer forintos határt. A Mol is jól teljesít, közel két százalékkal kereken 21 000 forintra hízott. A Magyar Telekom eddig 1,7 százalékkal drágult, ami 978 forintos kurzust jelent, a 0,6 százalékos emelkedést produkáló OTP pedig 7265 forintnál jár. A BorsodChem és az Egis piacán szintén a vásárlók vannak többen, így előbbi árfolyama 2,8, utóbbié pedig 0,9 százalékkal nőtt.

A kicsik között is akadnak kiemelkedő teljesítmények: a Fotex több 4 százalékos erősödést követően 385 forinton forog, az FHB-kurzust pedig 3,3 százalékkal 1360 forintig nyomták fel a befektetők.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet