A BUX 11 óra előtt nem sokkal 1,7 százalékos pluszban, vagyis 21 656 pontnál járt. A rajt utáni helyzethez hasonlóan remekül szerepelnek a blue chipek. Száguld a Richter: a gyógyszerrészvény 2,8 százalékos erősödéssel átelépte a 40 ezer forintos határt. A Mol is jól teljesít, közel két százalékkal kereken 21 000 forintra hízott. A Magyar Telekom eddig 1,7 százalékkal drágult, ami 978 forintos kurzust jelent, a 0,6 százalékos emelkedést produkáló OTP pedig 7265 forintnál jár. A BorsodChem és az Egis piacán szintén a vásárlók vannak többen, így előbbi árfolyama 2,8, utóbbié pedig 0,9 százalékkal nőtt.
A kicsik között is akadnak kiemelkedő teljesítmények: a Fotex több 4 százalékos erősödést követően 385 forinton forog, az FHB-kurzust pedig 3,3 százalékkal 1360 forintig nyomták fel a befektetők.
