BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befűtött a Richter, kattog a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde indexe 0,47 százalékos emelkedéssel 20 939 ponton tartózkodik, 7,4 milliárdos forgalom mellett. A vezető részvények feles játékot űznek: az MTelekom és OTP süllyed, a Mol és a Richter szárnyal. Napközben a BÉT átlépte a 21 ezres határt is.

2005. december 7. szerda, 14:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A délelőtt kiemelkedő szereplője a Mol papírja volt, de délutánra is szépen teljesített: nem sokkal három óra előtt 1,88 százalékkal 21 100 forinton tanyázik. Délutánra a Richter fűtötte fel a piacot: 2,31 százalékkal 39 000 forintra tornászta fel magát.

Az OTP 1,17 százalékkal 6730 forintra, az MTelekom 0,21 százalékkal 951 forintra süllyedt. A közepes társaságok közül a BorsodChem forgott még a parketten, három óra körül 0,8 százalékkal esve 2260 forintot ért.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet