BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Citigroup eltájolta magát?

Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen elemzője szerint az OTP nyereségnövekedése nem elsősorban az értékpapír és a devizaárfolyam nyereségből adódik.

2005. november 21. hétfő, 15:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Raiffeisen a célárfolyam tekintetében tartja az augusztusi 8400 forintos szintet, amely hangsúlyozottan akvizíció nélkül, a jelenlegi információk birtokában értendő. Az elemző hozzátette: a napokban lesz egy célárfolyam felülvizsgálat, de lényeges árfolyamváltozás nem várható. Ezzel együtt vételre ajánlják az OTP papírját. Amennyiben az OTP az elkövetkező másfél évben kihasználja a szerb, román vagy ukrán piacban rejlő akvizíciókat, akkor ez 2007-től akár 30 milliárd forinttal is gyarapíthatná a profitot.

Sarkadi Szabó Kornél egyetért a Citigrouppal abban, hogy ha az OTP jövőre tartani akarja a kétszámjegyű növekedést, akkor jelentős működési költségcsökkentésre lesz szükség, aminek elsősorban a kamatmarzs-csökkenés miatti bevételkiesést kellene kompenzálnia, hiszen a kamatmarzs jövőre egészen biztosan csökkeni fog. A csökkenés elsősorban a nem a jegybanki alapkamat mérséklődése, hanem a bankok versenye miatt következik be. Az elemző szerint a mérleg főösszegre vetítve az eddig 6,3 százalékos kamatmarzs jövőre lemehet 6 százalékra is.

A bevételeket ugyanakkor még befolyásolhatja a fogyasztási hitelek megugrása, amely egyelőre csak év végén lesz látható. E mellett a régi lakáshitelek - kamatmarzstól független - bevételei is számottevőek lehetnek. A bankadó - amely az OTP esetében 11 milliárd forint pluszkiadást jelent évente - 2007-ben megszűnik, tehát ezzel is könnyebb a kiadási oldal.

Összességében tehát 2006-ban jóval kisebb lesz a növekedés, mint a korábbi években, mindazonáltal a 10 százalékos profitterv tarthatónak tűnik - vélekedik az elemző.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet