A vártnál kisebb fogyasztói áremelkedés azért nem tudta a forint gyengülését megakadályozni, mert a piac nem bízik a kamatcsökkentési sorozat folytatásában. Az eurót a 250,70/80 forintos nyitás után 251,20/30-on jegyezték a bankközi devizapiacon, míg a dollár újabb egy forintos erősödéssel már megközelítette a 215 forintot.
Az átlagnál valamivel kisebb forgalom melletti forint-gyengülésre a zloty esése is ráerősített - tudtuk meg Kolba Miklóstól az ING kereskedőjétől.
