BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lendületben marad az Egis

Az szeptemberben zárult üzleti évében a várakozásokat meghaladó nyereséget elérő Egis további lendületes növekedésre számít.

2005. november 10. csütörtök, 16:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyógyszergyár mai sajtótájékoztatóján Marosffy László, a cég vezérigazgató-helyettese elmondta: a menedzsment által jóváhagyott tervek szerint a 2005/2006-os üzleti évben az Egis árbevétele a FÁK-piacokon - dollárban számolva - 25 százalékkal nőhet az elmúlt évi erős bázisról. (E piacokon a társaság 51 százalékos bővülést ért el a most zárult üzleti évben.) Emellett a szintén stratégiai fontosságú kelet-európai régióban - szintén dollárban mérve - 15 százalékos forgalombővülést vár a cég, míg a Nyugat-Európába irányuló hatóanyag- és késztermékexport együttesen 20 százalékkal csökken a tervekl szerint. A társaság kalkulációi alapján ugyanakkor a belföldi piacon 10 százalékos árbevétel-növekedés vártható.

Az orosz közgyógylista jövő évi módosításáról az Egis - a Richterhez hasonlóan - nem tud semmi konkrétumot - mondta Marosffy, hozzátéve: jövőre a jelenlegi 22 termék mellé újabb 12 Egis-készítményt szeretnének látni a listán. Jól jöhet az Egis számára, hogy - eddig meg nem erősített információk alapján - lehetőség lesz a listáról korábban lekerült medicinák felvételére. Az Egis oroszországi gyárának építésével kapcsolatban Marosffy elmondta: hosszú előkészítés után augusztusban megkezdődött a kivitelezés. "Napról napra magasodnak a falak" - fogalmazott a vezérigazgató-helyettes. A tervek szerint az építkezés jövő augusztusra befejeződik, azt követően telepítik a gépeket, majd várhatóan 2007 negyedik negyedévében megindulhat az üzemszerű termelés.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet