BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez szép volt - bombaformában az OTP és a Mol

A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe végig pozitív tartományban tanyázott a mai nap során. A jó kezdés utáni lendületet délután egy kisebb megingás törte meg, de a 20 796,10 pontos végeredmény így is 2,4 százalékos erősödés tegnaphoz képest.

2005. október 26. szerda, 16:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bombaformában volt a két vezető részvény: a Mol több 5, az OTP pedig közel 3 százalékos drágulással 19 750 forinton, illetve 7449 forinton zárt. A Magyar Telekom ezalatt 1 százalékkal 990 forintra erősödött, míg a Richter-kurzus 0,8 százalékkal 35 300 forintra süllyedt. A kisebbik gyógyszergyár viszont a nagyokhoz hasonlóan szerepelt, az Egis kereken 18 000 forinton végzett, ami 0,8 százaékos 3,7 százalék emelkedést jelent. A BorsodChem piacán is jól alakultak a dolgok, a befektetők vásárlásaikkal 2 százalékkal 2200 forintra húzták fel az árfolyamot.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet