Ezzel a svájci cég meghatározó többségi tulajdonossá vált az Antennában, így nincs akadálya, hogy korábban deklarált céljának megfelelően, nyilvános vételi ajánlatot tegyen a fennmaradó részvényekre. Vélhetően ezt a lépést napokon belül megteszi a Swisscom. Mint Pia Colombo, a Swisscom Broadcasting médiakapcsolatokért felelős igazgatója korábban elmondta: a társaság 5250 forintos árfolyamon tervez ajánlatot tenni az Antenna-papírokra. Arról egyelőre, nincs információ, hogy a megkezdődtek-e a tárgyalások Swisscom és az Általános Értékforgalmi Bank vezérigazgatója, Megdet Rahimkulov között a bankvezér tulajdonában lévő 15 százalékos Antenna-pakett megvásárlásáról. A Swisscomnak ugyanis erre a pakettre is szüksége van ahhoz, hogy az összes részvényt megszerezzék, esetleg kiszorítsák a kisebbségi részvényeseket.
Ha nem sikerül 90 százalék feletti tulajdonrészt szereznünk, azzal a helyzettel is együtt tudunk élni – mondta ennek kapcsán Colombo. Rahimkulovnak mindenesetre már az 5250 forintos privatizációs árfolyam is tetemes nyereséget hozna. Az első nagyobb, egymillió darabos (8 százalékos részesedést jelentő) Antenna-csomagot még tavaly szeptember végén vásárolta meg a Forrás Rt.-től, 3920 forintos árfolyamon. Az 5250 forintos nyilvános ajánlati ár az időközben fizetett 450 forintos osztalékot is figyelembe véve csak ezen a csomagon közel 1,8 milliárd forint nyereséget jelentene az ÁÉB-vezérnek, s becslésünk szerint a csomag másik felén is nagyjából egymilliárd forint nyeresége keletkezhetne az Antenna második legnagyobb tulajdonosának.
