A NAPI Gazdaság cikke
A T-Mobile beolvasztását tervezi a Magyar Telekom, s a lépéstől Straub Elek elnök-vezérigazgató négy év alatt 20 milliárd forint nyereséget remél – írja a Népszabadság. A lap nem közli értesülései forrását és azt sem, miből jönne össze a meglehetősen nagy összeg. Amennyiben valóban megvalósul a már most is százszázalékos leányvállalatként működő mobilcég beolvasztása, pusztán költségcsökkentéstől és szinergiák kihasználásától nem várható az említett tízmilliárdos nagyságrendű megtakarítás – mondta lapunk kérdésére Tabányi Mónika, a Concorde részvényelemzője.
Bár a mobil- és vezetékes üzletággal is rendelkező integrált távközlési cégek mostanában kezdik felderíteni a két terület és előfizetői kör közös kezelésében rejlő lehetőségeket (kombinált ajánlatok, csomagok), a Magyar Telekom ezt beolvasztás nélkül is nyugodtan megtehetné. Ha pedig költségcsökkentésből származna az említett nyereség, az azért lenne különös, mivel a Westel/T-Mobile korábban is hatékony cégnek számított. Míg a Matávnak szocialista nagyvállalatból kellett átalakulnia, s így értelmezhető a létszámleépítés és egyéb hatékonyságjavító lépések, a Westel 30 fős cégként kezdte, s a piaci igényeknek megfelelően fejlődött. Így a szervezetben nincs megtakarítási lehetőség, legfeljebb a felső vezetés összevonásával lehetne valamennyit megspórolni, de az valószínűleg egy-két milliárd forintnál nem lenne több.
