BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért esik a BUX? - vélemények a piacról

A mai nap során korrekció megy végbe a tőzsdén, az elmúlt napokban tapasztalt lendületes erősödés után esik a blue chipek többsége. Ennek okairól, illetve arról kérdeztük a szakembereket, hogy meddig tarthat a lejtmenet.

2005. szeptember 5. hétfő, 13:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Sarkadi-Szabó Kornél, a Raiffeisen elemzője szerint ez azzal magyarázható, hogy a piaci szereplők kicsit túlreagálták a múlt heti eseményeket, amikor is a Mol például elképesztő száguldást produkált. Kérdésünkre, hogy meddig tarthat a ma kezdődőtt lejtmenet, nem kívánt prognózist adni a szakértő. Szerinte ugyanis még nem látszik, hogy az alapok milyen stratégia szerint folytatják "munkájukat" a következő időben. Egyelőre minden piaci szakértő egymást figyeli - tette hozzá a Sarkadi-Szabó Kornél.

Alábbhagyott a pénteki lelkesedés, a BUX lejtmenete nem több, mint a múlt hét végi rally utáni visszarendeződés - véli Juhász Richárd, a Concorde munkatársa. A bróker hozzátette: az OTP már az elmúlt napokban is alulteljesített, a gyógyszerpapírok esetében pedig jelenleg a profitkivét a meghatározó. A szakember a Mol-papírokról szólva kissé negatívan értékeli, hogy Brüsszel elhalasztotta a döntést gázüzletágról. A múlt hét végi, 30-40 milliárdos tőzsdei forgalom után ma délután 1-ig 11 milliárd forint jött össze, ami ahhoz képest, hogy a tengerentúli piacok ünnepnap miatt zárva vannak, nem rossz eredmény - vélekedett Juhász. Az értékpapír-kereskedő szerint ha likviditási oldalról nem érkezik újabb, jelentős forrás a piacra, egész héten tarthat a visszafogott gyengülés. Hozzátette: pénteken egy hazai szereplő 20 milliárd forintért vásárolt be a parketten - ha ez egy új befektetési alap indulásának jele, az további vásárlásokat jelenthet, ami támaszt adhat a piacnak.

Ádám Viktor
Ádám Viktor
Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet