Egy július 27-i megállapodás szerint A Rétköz, a Szatmár-Beregi, a Tiszavasvári, és a Szabolcs takarékszövetkezetek szeptember 30-i határnappal veszik át a Nyírségi ügyfeleinek betétállományát, mely ügyletekre augusztus 23-án a PSZÁF is áldását adta.
Korábban a szabálytalanul működő intézmény segítségére sietett az Országos Takarékszövetkezeti Intézményvédelmi Alap (OTIVA) is. Az OTIVA takarékszövetkezetben való tulajdonszerzését a szintén a PSZÁF engedélyezte. A felügyelet tavaly a takarékszövetkezet két vezetőjét keményen megbüntette: a vezetői tisztség viselése kapcsán szerzett nettó jövedelmének 50 százalékáig terjedő bírság megfizetésére kötelezték Virtás Tibor elnök-ügyvezetőt, valamint Szenes György ügyvezetőt, a pénzügyi szolgáltatási és kiegészítő pénzügyi szolgáltatási tevékenységre vonatkozó jogszabályi előírások súlyos megsértése miatt.
