BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiürítették a Nyírségi Takarékszövetkezetet

Folytatódott a megrendült pénzügyi pozíciójú Nyírségi Takarékszüvetkezet betéteseinek átmentése a régió többi takarékszövetkezetébe - derül ki a Magyar Tőkepiacból.

2005. augusztus 25. csütörtök, 08:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egy július 27-i megállapodás szerint A Rétköz, a Szatmár-Beregi, a Tiszavasvári, és a Szabolcs takarékszövetkezetek szeptember 30-i határnappal veszik át a Nyírségi ügyfeleinek betétállományát, mely ügyletekre augusztus 23-án a PSZÁF is áldását adta.

Korábban a szabálytalanul működő intézmény segítségére sietett az Országos Takarékszövetkezeti Intézményvédelmi Alap (OTIVA) is. Az OTIVA takarékszövetkezetben való tulajdonszerzését a szintén a PSZÁF engedélyezte. A felügyelet tavaly a takarékszövetkezet két vezetőjét keményen megbüntette: a vezetői tisztség viselése kapcsán szerzett nettó jövedelmének 50 százalékáig terjedő bírság megfizetésére kötelezték Virtás Tibor elnök-ügyvezetőt, valamint Szenes György ügyvezetőt, a pénzügyi szolgáltatási és kiegészítő pénzügyi szolgáltatási tevékenységre vonatkozó jogszabályi előírások súlyos megsértése miatt.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet