A Reuters az állami privatizációs alap vezetője, Damir Ostovic múlt heti menesztése kapcsán kérdezte az elemzőket. Az általános vélemény szerint a horvát privatizációs folyamat átláthatatlansága és a korábbi rossz tapasztalatok miatt Horvátországban minden állami eszköz eladása politikai vihart kavar, annyira, hogy időnként tüntetésekbe torkollik egy-egy döntés, amelyet így vissza is kell vonni. Ezért is van, hogy komoly ügylet eddig egyedül a Mollal kötött 505 millió dolláros INA-eladás volt, amelynek folytatására azonban idén kevés az esély, pedig ez az államot újabb hitelek felvételére kényszerítené – mondotta Hrvoje Stojic, a Hypo Alpe-Adria-Bank elemzője.
