BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kisebb az esély az INA idei eladására

A horvátországi elemzők egyre pesszimistábban ítélik meg az INA idei további privatizációjának esélyeit.

2005. augusztus 24. szerda, 07:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Reuters az állami privatizációs alap vezetője, Damir Ostovic múlt heti menesztése kapcsán kérdezte az elemzőket. Az általános vélemény szerint a horvát privatizációs folyamat átláthatatlansága és a korábbi rossz tapasztalatok miatt Horvátországban minden állami eszköz eladása politikai vihart kavar, annyira, hogy időnként tüntetésekbe torkollik egy-egy döntés, amelyet így vissza is kell vonni. Ezért is van, hogy komoly ügylet eddig egyedül a Mollal kötött 505 millió dolláros INA-eladás volt, amelynek folytatására azonban idén kevés az esély, pedig ez az államot újabb hitelek felvételére kényszerítené – mondotta Hrvoje Stojic, a Hypo Alpe-Adria-Bank elemzője.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet