BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A chipgyártók hozták az emelkedést

Elsősorban a chipgyártó cégeknek köszönhetően emelkedéssel zártak tegnap a vezető New York-i részvényindexek.

2005. augusztus 23. kedd, 08:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piac szerint a héten megjelenő jelentések olyan gazdasági expanzióról számolnak majd be, ami elég erőteljes lesz ahhoz, hogy teljesüljenek a profitvárakozások.
A Dow Jones ipari átlag 0,1 százalékkal nőtt és 10 570 ponton zárt, míg a Nasdaq Composite index 0,3 százalékos emelkedéssel 2141 pontot ért el. Számos félvezetőgyártással foglalkozó cég részvénye emelkedett tegnap. Az Intel részvényei 41 centtel drágultak, Texas Instruments részvényeinek értéke 79 centtel növekedett.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet