Csütörtök délelőtt 243,60/90 forinton vették és adták a közös európai devizát - tájékoztatatta a NAPI Online-t a Hamilton üzletkötője. A Monetáris Tanács jövő hét hétfői döntése előtt nagy változás már nem várható. A 25 bázispontos csökkentést a piac már beárazta, de egy fél százalékpontos vágás már gyengíthetné a forintot. A dollár erősödött a forinttal szemben, 198,64/78-ért kereskedtek vele délelőtt. Az amerikai deviza az erősödő inflációs nyomás, és az ennek nyomán növekvő kamatok miatt továbbra is vonzó célpont lehet.
