A Démász az MVM-től már kiharcolt 400 millió forintot az új tarifarendszer február-márciusi bevezetésének kompenzációjaként, de a társaság tovább kíván küzdeni az árrendszer átalakításáért. Ugyanakkor a hat havi számok tükrében már reális a tavalyi osztalék alap nominálértéken való szinten tartása.
A Démász féléves gyorsjelentése szerint az energiaértékesítésből származó többletbevétel mellett a működési költségeket is sikerült kordában tartani, így az első féléves nyeresége közel 20 százalékkal 2,64 milliárd forintra emelkedett.
