BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltornázta az indexeket a Fed

Nőttek tegnap az amerikai indexek, miután a Fed bejelentette, hogy fenntartható az ország növekedése és további mérsékelt kamatemeklések várhatóak. A Nasdaq értéke 0,71 százalékkal 2,189 pontra, míg a Dow 0,4 százalékkal 10 689 pontra nőtt.

2005. július 21. csütörtök, 08:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai gazdaság kilátásain túl a nyersolaj árának 57 dollárra való csökkenése is felfelé húzta a részvényárfolyamokat. A bejelentés hatására az S&P 500-as indexe 1235 pontos záróértékkel 4 éves rekordot döntött. Az eBay internet aukciós cég részvényei szárnyaltak, 14 százalékkal 39,97 dollárig drágultak. Nem profitált a bejelentésből az Intel, a világ legnagyobb chip gyártójának részvényei 4,4 százalékkal 27,44 dolárra.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet