BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa: irány lefelé!

Az európai részvénypiacok egységesen csökkenéssel zártak a hordónként 60 dolláros olajár, valamint az euró gyengélkedése miatt. Legnagyobb mértékben a párizsi tőzsde részvényindexe esett.

2005. június 20. hétfő, 18:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni tőzsdén a folyékony energiahordozó drágulása következtében az emelkedést az olaj- és gázipari részvények vezették.
A bankszektorhoz tartozó részvények is az érdeklődés középpontjába kerültek, miután a Lloyds TSB közölte, hogy várakozásai szerint - a korábbi évek kétszámjegyű növekedése után - a lakossági hitelkihelyezések valamivel kisebb ütemben bővülhetnek, a lakossági fogyasztás lassulása miatt. Szektortársa a Royal Bank of Scotland (RBS) részvénye szintén süllyedt, miután a német Focus magazin megszellőztette, hogy a HVB Bank részvényeiért az RBS akár 1,50 euróval többet kíván adni, mint az olasz Unicredit.

A párizsi tőzsdén a Michelin okozott felzúdulást, mivel a tegnapi indianapolisi futamon azért nem tudtak a társaság gumijait használó csapatok elindulni, mert a Clermond-Ferrand-i gyár nem tudott olyan abroncsokkal szolgálni, amellyel biztonságosan végig lehetett volna menni az amerikai pályán.

A frankfurti börze harmincas indexkosarának legnagyobb vesztese a Linde AG volt, miután a Credit Suisse First Boston leminősítette a társaság papírjait. Az olaj drágulása miatt Frankfurtban a vesztes oldalra kerültek az autógyártók és a Lufthansa részvényei, de velük tartottak az Allianz és a Henkel papírjai is.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet