BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol: kisebb tőkeemelési lehetőség, sajátrészvény-vásárlás

A Mol Rt. közgyűlése jóváhagyta az igazgatóság osztalékról szóló javaslatát, így a részvényesek papíronként 165 forint jár. Ez közel 17 milliárd forintos kifizetést jelent.

2005. április 27. szerda, 13:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az előzetes tervekkel ellentétben mégsem negyedelik a Mol Rt. részvényeit - derült ki a társaság mai közgyűlésén. Ehhez ugyanis módosítani kell bizonyos opciós szerződéseket, ám ezt a közgyűlés napjáig még nem sikerült megtenni.

A részvényesi találkozón az igazgatóság saját javaslatát módosítván, 25-ről 15 százalékra csökkentette az alaptőke-emelés mértékére vonatkozó felhatalmazást. Ezt az előterjesztést el is fogadták a részvényesek. A javaslatmódosítás, egy közelebbről meg nem jelölt nagyobb tulajdonosi csoport jelzésére történt. (Az elfogadott javaslat szerint az igazgatóság a következő 5 évben saját hatáskörben, közgyűlés összehívása nélkül, az eredeti előterjesztés szerinti 25 százalék helyett maximum 15 százalékos alaptőke-emelésről dönthet.)

A közgyűlés elfogadta a saját részvények vásárlásáról szóló eredeti igazgatósági javaslatot is. Ennek értelmében a menedzsment a következő 18 hónapban az ugyancsak saját hatáskörben dönthet saját részvények vásárlásáról. A jóváhagyott felhatalmazás alapján saját kézben lévő részvények névértékének összege nem lehet magasabb az alaptőke 10 százalékánál.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet