Az előzetes tervekkel ellentétben mégsem negyedelik a Mol Rt. részvényeit - derült ki a társaság mai közgyűlésén. Ehhez ugyanis módosítani kell bizonyos opciós szerződéseket, ám ezt a közgyűlés napjáig még nem sikerült megtenni.
A részvényesi találkozón az igazgatóság saját javaslatát módosítván, 25-ről 15 százalékra csökkentette az alaptőke-emelés mértékére vonatkozó felhatalmazást. Ezt az előterjesztést el is fogadták a részvényesek. A javaslatmódosítás, egy közelebbről meg nem jelölt nagyobb tulajdonosi csoport jelzésére történt. (Az elfogadott javaslat szerint az igazgatóság a következő 5 évben saját hatáskörben, közgyűlés összehívása nélkül, az eredeti előterjesztés szerinti 25 százalék helyett maximum 15 százalékos alaptőke-emelésről dönthet.)
A közgyűlés elfogadta a saját részvények vásárlásáról szóló eredeti igazgatósági javaslatot is. Ennek értelmében a menedzsment a következő 18 hónapban az ugyancsak saját hatáskörben dönthet saját részvények vásárlásáról. A jóváhagyott felhatalmazás alapján saját kézben lévő részvények névértékének összege nem lehet magasabb az alaptőke 10 százalékánál.
