BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júniustól fizet a Matáv

Elfogadta a 70 forintos osztalékról szóló előterjesztést a Matáv Rt. közgyűlése, a részvétel 67,8 százalékos volt.

2005. április 27. szerda, 12:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A NAPI Online információi szerint az osztalékot június elsejétől fizeti ki a cég. Straub Elek vezérigazgató szerint idén a Matáv árbevétele "alacsony egyszámjegyű" növekedést mutathat, ami "óriási kihívást" jelent a cég számára. Az EBITDA ráta átszervezési költsége nélkül 40 százalék felett lehet az idén, az árbevétel arányos CAPEX a lehetséges akvizíciók és UMTS nélkül ugyanakkor 15 százalék alatt marad. A Matáv 2006 végéig legalább 400 ezerre szeretné növelni adsl-előfizetői számát. Ugyancsak 2006 végi cél, hogy egy alkalmazottra 500 vezetékes vonal jusson az anyavállalatnál - mondta Straub.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet