A NAPI Online információi szerint az osztalékot június elsejétől fizeti ki a cég. Straub Elek vezérigazgató szerint idén a Matáv árbevétele "alacsony egyszámjegyű" növekedést mutathat, ami "óriási kihívást" jelent a cég számára. Az EBITDA ráta átszervezési költsége nélkül 40 százalék felett lehet az idén, az árbevétel arányos CAPEX a lehetséges akvizíciók és UMTS nélkül ugyanakkor 15 százalék alatt marad. A Matáv 2006 végéig legalább 400 ezerre szeretné növelni adsl-előfizetői számát. Ugyancsak 2006 végi cél, hogy egy alkalmazottra 500 vezetékes vonal jusson az anyavállalatnál - mondta Straub.
