A konzerviparban jelentős túlkapacitások halmozódtak fel, ami erős árversenyt okoz, ráadásul a devizaárfolyamok is kedvezőtlenül alakulnak.
Temesfői István, a társaság elnöke úgy látja, a cég csak 2006-ban lesz újra nyereséges, ám az elmúlt években összehozott egészséges profitra legkorábban 2007-ben van lehetőség. A társaság stratégiája, hogy továbbra is agresszívan vesz részt az éles árversenyben úgy, hogy az árakat diktálni szeretné. Ez átmenetileg veszteséget okoz, ám a Globus abban bízik, hogy a gyengébb konkurencia kénytelen lesz beszüntetni működését. A cégnek nincs eszköze arra, hogy a jelenlegi 180 forint körüli dollárárfolyamot kezelje, márpedig a legfontosabb exportpiac, Oroszország dollárelszámolású.
