BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól teljesítettek az RWE áramszolgáltatók

Gyorsjelentése alapján mindkét RWE tulajdonban levő áramszolgáltató beváltotta a tőzsdén az elmúlt hónapokban 50 százalékos árfolyam-emelkedésben tükröződő reményeket.

2005. február 12. szombat, 13:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Elmű eredménye kis híján elérte a 16 milliárd forintot míg a kisebbik Émász is kiválóan teljesített 3,4 milliárdos mérleg szerinti eredményével. A részvényesek számára legfontosabb mutatónak számító részvényenkénti eredmény így a budapesti áramszolgáltató esetében meghaladja a 2630 forintot, míg az Émásznál ugyanez az 1120 forint körül jár.

A két áramszolgáltató részvényesei a gyorsjelentések alapján a jelenlegi árfolyamokat teljességgel megalapozó osztalékra számíthatnak. A két társaságnál ilyenkor csak feltételezhető 90 százalékos kifizetési aránnyal számítva - azért csak feltételezhető, mert tavaly mindkét társaság eltért ettől, az Émász például egyáltalán nem fizetett - ez azt jelenti, hogy a júniusi osztalékfizetés idején az Elmü esetében 2370 forint körüli összegre számíthatnak a részvényesek.

Az Émász esetében ugyanez az egyszerű számolás 1000 forintos osztalékot hoz ki, igaz itt a fő tulajdonos szándéka még az Elmünél is kevésbé jósolható meg előre.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet