BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szenzációs Mol-profit, már dollárban is milliárd felett! (új)

A Mol Rt. szinte minden elemzői várakozást meghaladó nyereséget termelt 2004-ben, adó előtti profitja meghaladta a 260 milliárd forintot, ami dollárban és euróban is túl van a milliárdos álomhatáron. Ez részvényenként 1998 forintos nyereséget jelent, ami több mint duplája a tavalyi, akkor szintén sokkolóan nagy 986 forintnak. A mostani tőzsdei árral számolva ez bőven 7 alatti P/E értéket eredményez.

2005. február 11. péntek, 08:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég mérleg szerinti eredménye megközelítette a 210 milliárd forintot, mindezt ráadásul úgy, hogy az utolsó negyedévben a cég - biztosítandó a nyugodt jövőt - a végkielégítések kiváltására 26 milliárd forintos, Jukosz csőd esetleges hatásainak kivédésére 8 milliárdos céltartalékot képzett.

Valamennyi üzletág kitűnően teljesített: a kutatás-termelés éves üzleti eredménye 57,4 milliárd forintra növekedett, a magas finomítói árrésnek köszönhetően a feldolgozás és kereskedelem szegmens üzleti eredménye megközelítette a 160 milliárd forintot. A gázüzletág az új EU konform szabályozói környezetnek köszönhetően 60,4 milliárd forintos üzleti eredményről számolhatott be, igaz ehhez hozzátartozik az a mintegy 22,2 milliárd forint energiagazdálkodási célelőirányzatba történő befizetés, ami viszont a kutatás-termelés szektor eredményességét csökkentette. A petrolkémia szegmens üzleti eredménye 19 milliárd forintra növekedett 2004-ben, szemben a 2003-as 1,3 milliárd forittal, ami valóságos ugrás, tükrözi a régóta várt vegyipari ciklus-fordulást.

A Mol véleménye szerint valamennyi tényező, amely 2004-ben növelte az olajárakat – az erős olajkereslet, a geopolitikai feszültségek, a magas finomítói kapacitás-kihasználtság, az olajtermelők korlátozott tartalék-kapacitása, a viszonylag alacsony kőolaj és termékkészletek valamint az erőteljes spekuláció – továbbra is jellemző marad 2005-ben. Ez akár a magas eredményszint fennmaradását is jelentheti, igaz - a gázüzlet eladásával - az egyre inkább klasszikus olajcégre hasonlító Molt egyre jobban sújthatják majd az olajpiac ingadozásai.

Almás Andor
Almás Andor
Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet