BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európai összefoglaló

Chip-papírok húzták Európát

2004. december 22. szerda, 18:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentős emelkedéssel zártak szerdán a nyugat-európai tőzsdeindexek, a hegymenet élén a chip-részvények álltak.
Az Intel keddi felminősítése után szerdán előtérbe került a chipszektor a nyugat-európai tőzsdéken: az Infineon és az ASML egyaránt remek teljesítménnyel zárták a szerdai kereskedést. A világpiaci olajárak mérséklődése nem akadályozta meg a vezető európai olajcégek (mint amilyen a Total, a Repsol, vagy a Shell) részvényeinek árfolyamát abban, hogy felfelé törjenek: a befektetők ugyanis egyre inkább érzik, milyen remek negyedéve volt az ágazatnak a jelenlegi. A Holcim árfolyama annak ellenére is emelkedni tudott, hogy a cementgyártó cég felvásárlási ajánlatot tett egy közép-amerikai riválisának részvényeire.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet