BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltángálták a gyógyszerszektort

New Yorkban az Intel felminősítése nyomán elszabadult a bika a tőzsdéken, a nyugat-európai tőzsdeindexekazonban csak minimális emelkedéssel zártak kedden, miután a gyógyszerpapírok lejtmenete alaposan megcsapolta a korábbi nyereségeket.

2004. december 21. kedd, 18:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyugat-európai gyógyszerszektor hatalmas pofont kapott az amerikai hatóságoktól, amikor az a Bayer és a Stada Arzneimit által is gyártott naproxen veszélyeire hívta fel a figyelmet. Az ágazat mélyrepülése a komolyan visszahúzta a vezető részvényindexeket, melyek csak az optimista amerikai nyitásnak köszönhetően fejezték be a napot néhány pontos emelkedéssel. Az LSE és a Euronext vezetői a nap folyamán megbeszéléseket folytattak a londoni börzét működtető cég esetleges felvásárlásáról, ami mindkét papír kurzusát lenyomta, az egyelőre kikosarazott Deutsche Börze papírjának értéke ugyanakkor emelkedett. A BASF azzal tette vonzóvá papírját, hogy bejelentette: Kínában építi fel következő gyárát. A Münich Re és a HVB Group részvényeinek értéke egyaránt lefelé módosult, amikor a világ legnagyobb ivszontbiztosítója bejelentette, hogy csökkenti pakettjét a HVB Groupban.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet