BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Richter: harmadosztályból az 1/B-be

A befektetési bankárok mindig szeretik az akvizíciókat, de mint az 1998-as orosz pénzügyi válság bizonyította, hiba lett volna, ha a Richter elhamarkodottan lép - mondta a NAPI Gazdaságnak adott interjújában Bogsch Erik.

2004. november 26. péntek, 08:33

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richter Gedeon Rt. vezérigazgatója hozzátette: a Polfa Grodzisk lengyel gyógyszergyártó 2002-es megvásárlása szerencsésen időzített lépés volt, a jövőben azonban továbbra is az organikus növekedésre helyezik a hangsúlyt.
Az új projektek közül a vezérigazgató a Moszkva melletti gyár bővítését emelte ki, mivle ha maradnak a magas olajárak és folytatódik a dinamikus fejlődés Oroszországban, a helyi gyártás nagy előnyt jelent. Az idei 25 milliárd forintos beruházási büdzséjét azonban Magyarországon tervezi elkölteni a cég. Egy új kémiai kutatóközpont épül 2006 végéig, és folytatódik a hatóanyaggyártás dorogi üzembe való telepítése.
Bogsch Erik szerint a tőzsdei debütálás óta eltelt tíz évben a Richter az európai mezőnyben - labdarúgó-hasonlattal élve - a harmadosztályból az 1/B-be került, szinte közvetlenül a multik utáni szintre.
Részletek a mai NAPI Gazdaságban.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet