BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimista az Egis

Az elmúlt negyedévi kis megtorpanás után már a most folyó negyedévben visszaállhat az Egis orosz exportjának éves 25 százalékos emelkedése, mely a cég középtávú terveiben is szerepel - mondta mai sajtótájékoztatóján Marosffy László gazdasági igazgató.

2004. november 11. csütörtök, 16:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Egis egyik legjövedelmezőbb piaca a jövőben kiegyenlítettebbé válhat, korábban ugyanis az Egis által alkalmazott premizálási rendszer miatt voltak jelentős különbségek az egyes negyedévek között. Az elmúlt negyedévben az Egis Közép-Európában teljesített a legjobban; főleg a lengyel piac volt kiemelkedő, ahol több mint 10 millió dollár értékű terméket adtak el. Mint Marosffy elmondta, a következő negyedévekben is jó teljesítményt vár Lengyelországtól. Az Egisnek februárig vannak devizafedezeti ügyletei, a Richterhez hasonlóan a társaság vezetése is úgy gondolta, hogy a dollár árfolyama ennél mélyebbre már nem süllyedhet, így ezen a szinten már nem kötött "biztosítást".

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet