Holnap 15 ezres példányszámban jelenik meg az új napilap mutatványszáma, melyet az újságárusoknál is ingyen lehet majd kapni, szerdától pedig már üzemszerű megjelenésre készül a szerkesztőség mintegy 40 ezres példányszámmal. Az utódlap neve hétfő délutánig még nem dőlt el, mint Szombathy Pál elmondta: mintegy nyolcszáz névötletből ez a kettő ("a pont" és az Európai Napilap) maradt a kalapban, s a döntés csak lapzártáig születik meg. Az új napilap - mely tabloid, azaz a bulvárlapokéval megegyező formájú lesz - az Adoc Interprint nyomdában készül; ez a nyomda volt az, mely három és fél évvel ezelőtt a Színes Mai Lap indulásakor is "papírt adott" az akkor induló új lapnak. A kiadói jogokat a Zsurnaliszta Bt. gyakorolja, ám a következő napokban megalakul az az alapítvány, melynek számlaszámára várják a támogatók befizetéseit. Ugyanakkor az új lap elsősorban arra a 26 ezres, egykor Magyar Hírlapot vásárló olvasói kör előfizetésére számít, akik értékelték az egykori Magyar Hírlap szellemiségét. A szerkesztőség munkatársai vállalták, hogy egy hónapig jövedelem nélkül dolgoznak abban bízva, hogy addigra annyi forrással rendelkezik majd a kiadó, amiből már nemcsak a nyomdát, hanem az újságírók, szerkesztők, tördelők munkáját is kifizethetik. Szombathy becslése szerint a több mint nyolcvan egykori Magyar Hírlapos gárdából 60-65 dolgozik majd az új szerkesztőségben.
