BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fontos papír szeretne lenni a BorsodChem

Kovács F. László a BorsodChem vezérigazgatója Varsóból telefonos sajtótájékoztatót tartott, a lengyel tőzsdei bevezetésről.

2004. október 8. péntek, 14:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem részvénye ma debütált Varsóban: 34,7 zlotyn nyitott, majd csökkent egy kicsit, jelenleg 33,6 zlotyn áll. A cég várakozása, hogy a BorsodChem a WIG-20 index fontos részvényévé fog válni.

A BC 1998 óta van jelen Lengyelországban a BC Polska kereskedelmi leányvállalata révén. Ottani piaci részesedése a PVC-nél 13 százalék, az izocionátokban (MDI, TDI) pedig 43 százalék. A lengyel vegyipar még privatizáció előtt áll, a BC úgy gondolta, hogy az ebben való tervezett részvételt is segíti az ottani tőzsdei jelenlét. Emellett nem mellékes szempont a lengyel alapok pénzügyi ereje sem.

Kovács elmondta, azt várja, hogy a BC-részvények forgalma Varsóban alulról megközelítheti, vagy el is érheti a budapestit.
A lehetséges akvizíciókról konkrétan nem eset szó, egyedül a korábban is emlegetett Zachem neve merült föl, ami Lengyelország egyetlen TDI-gyártója a BorsodCheménél valamivel kisebb kapacitással. Ennek eladásáról viszont még nem döntött a lengyel kormány.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet