Hétfő este a Dow Jones 10,000 pont alá került, miután 0,6 százalékos veszteséggel 9,988,54 ponton zárt. Utoljára a hat hónapja volt ilyen alacsony a mutató pontértéke. Csakúgy, mint a többi nemzetközi piacot, a Wall Streetet is az olajár emelkedése húzta le. Bár felröppentek pletykák arról, hogy az Egyesült Államok saját készleteiből is adna el nyersolajat az árak csökkentése érdekében, a próbálkozások hasztalannak bizonyultak, így estére meglett a bűvös 50 dolláros olajár. Az üzemanyagfüggő szektorok részvényei (autógyártók, légitársaságok) árfolyama természetesen meredeken süllyedt az Atlanti-óceán mindkét oldalán. A Volkswagen is növelte a pesszimizmust, előrejelzése szerint ugyanis nem várható növekedés 2005-ben a gépjárműpiacon.
