Holnap dönt a kormány arról, hogy miként vezeti be a bankok megemelt adóját, amelytől évi harmincmilliárdos többletbevételt vár. Ennek két módszerét tartják továbbra is elképzelhetőnek: egyik a társasági adó 24 százalékra való emelése, a másik egy speciális, új adófajta törvényben való rögzítése. Ez a kamatkülönbözetet sújtaná 6 százalékos adóval. (Fontos, hogy ebbe a mérlegtételbe beletartozik a kamat és a kamatjellegű bevétel is.) A banklobbi hatalmast sikert ért el azzal, hogy az új adót a kormány 2005-re és 2006-ra vezetné be. 2007-től arra hivatkozva szűnik meg a bankok extraterhe, hogy akkortól már elegendő EU-forrás áll az ország rendelkezésére.
