BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bankadó: lesz, de csak két évig! (2.)

A bankok csupán két évig - jövőre és 2006-ban - fizetnek majd több adót. Az viszont egyelőre nincs eldöntve, hogy 24 százalékos társasági adóval, vagy egy új forma bevezetésével terhelik-e a hitelintézeteket.

2004. szeptember 23. csütörtök, 11:34

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Holnap dönt a kormány arról, hogy miként vezeti be a bankok megemelt adóját, amelytől évi harmincmilliárdos többletbevételt vár. Ennek két módszerét tartják továbbra is elképzelhetőnek: egyik a társasági adó 24 százalékra való emelése, a másik egy speciális, új adófajta törvényben való rögzítése. Ez a kamatkülönbözetet sújtaná 6 százalékos adóval. (Fontos, hogy ebbe a mérlegtételbe beletartozik a kamat és a kamatjellegű bevétel is.) A banklobbi hatalmast sikert ért el azzal, hogy az új adót a kormány 2005-re és 2006-ra vezetné be. 2007-től arra hivatkozva szűnik meg a bankok extraterhe, hogy akkortól már elegendő EU-forrás áll az ország rendelkezésére.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet