BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol: újabb gázáremelés lesz szükséges?

A kőolajárak emelkedése következtében bekövetkezett gázáremelkedés miatt az importárak szintje 30 százalékkal emelkedett, ennek következtében januárra ki fog ürülni a gázárkompenzációs kassza - mondta el Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató. Az emiatt várhatóan szükséges áremelésről azonban nem kívánt nyilatkozni.

2004. szeptember 6. hétfő, 11:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az a logika ahogy a gázüzlet kérdését kezeltük helyesnek bizonyult, a pályázókkal való tárgyalások megkezdődtek - jelentette ki a gázüzletág kérdéséről Hernádi Zsolt. Ehhez kellő számú ajánlat érkezett. Többségi részesedést (75 százalék mínusz egy) ajánlottak fel a gáztárolásból és gázkereskedelmből, illetve kisebbségi részesedést (25 százalék plusz egy) a szállításból.
Hernádi a gázárakról: az olajárak emelkedése megérkezett. Magyarországon a nem lakossági fogyasztóknál már újra van egy nagy lemaradás a szomszédos országokhoz képest, a lakossági fogyasztóknál a lemaradás még fokozottabb. Ha a külső feltételek - a dollárárfolyam és az importárak - nem változnak a kompenzációs kassza januárra ki fog ürülni.
Ennek következményeiről Hernádi nem kívánt nyilatkozni, de azt nem tagadta, hogy minden áremeléssel nő a Mol által jelenleg a kasszába fizetett 35 milliárd forintos összeg. Egy január előtti esetleges áremeléssel a kassza kiürülését meg lehet előzni.

Jó együttműködés van a Mol és a horvát kormány között. A horvát törvényt módosítani kell, az INA privatizációja már mindenképp csúszik. Az erről szóló döntéseket a horvát kormánynak kell meghozni, a Mol jelezte, hogy a további lépésekben szívesen részt venne.

Miért volt szükséges egy sikeres csapaton változtatni? - vetette fel a kérdését Hernádi Zsolt Mol elnök-vezérigazgató a múlt heti személycserékkel kapcsolatban tartott sajtótájékoztatón. Az elnök szerint a jelenlegi menedzsment az elmúlt években egy kiváló csapatot épített fel, amely már önállóan működik, az új feladatok új alkalmazkodást kívánnak.
Molnár József már tavaly azért került a kontrolling élére, hogy ha lehetséges fel tudja váltani Michel-Marc Delcommune-t. Ő a pénzügy élén egy kiváló csapatot állított fel és új jelentési rendszert dolgozott ki, illetve ennek során kitűnő kapcsolatot alakított ki a befektetőkkel. Erre a kapcsolatra most fokozottabb szükség van, hiszen a Molnak nincs meghatározó tulajdonosa. Ugyanakkor a Mol downstream üzletágának extenzív terjeszkedési időszaka lezárult, a stratégia megváltozik társaság az Európai Unióban már az olajiparág részeként szerepel a befektetők gondolkodásában és nem mint egy országbefektetés része.

A downstream terjeszkedés lezárultával a Mol az upstream területen kíván terjeszkedni, várhatóan előtérbe kerülnek a készletakvizíciók. Áldott Zoltán kinevezését alapvetően ez indokolja, hiszen az ő tapasztala segíthet abban, hogy a Mol az upstream területen nemzetközileg sokkal erősebben pozícionálja magát - mondta el Mosonyi György vezérigazgató.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet