Az elmúlt negyedévet az extrém magas finomítói árrések jellemezték Mosonyi szerint (ez a Molra számolt finomítói árrés esetében 44 százalékos növekedés), ami elsősorban az amerikai piac fejleményeinek köszönhető. A finomítói beruházások évek óta elmaradtak, ezért a megnövekedett fogyasztást importból fedezik, ami egyre jobban emeli az olajtermékek árát a szezonálisan erős időszakokban (elsősorban nyáron). Ezzel egyidőben Európában egyre szigorodtak a környezetvédelmi előírások, ami szintén az árak emelkedésének irányába hatott. Mindez igen kedvezően befolyásolta a Mol feldolgozás-kereskedelmi üzletágának eredményességét, ezen belül is a Slovnaftét.
A gázüzletág esetében viszont az árak emelkedése még nem érvényesült teljesen (9 hónapos késés), így e részleg is különösen jó eredménnyel zárt, ezért tovább növelték a céltartalékolást a későbbi árváltozások negatív hatásainak ellensúlyozására.
A kutatás termelési üzletág az első félév során már több mint 20,8 milliárd forintot fizetett be többlet-bányajáradék címén a gázárkompenzációs alapba, az eredmény mégis csak kismértékben csökkent az előző félévhez képest, ami a Jukosszal közös kitermelés mellett a hazai kőoljakitermelés kismértékű, valamint a gázkitermelés majd 20 százalékos növekedésének köszönhető.
A gázüzletágról Mosonyi elmondta: számos pályázó van, ám a felmerült neveket sem megerősíteni sem cáfolni nem tudja. Augusztus végén ezek meg fogják tenni komoly ajánlataikat, ám többet nem mondhat a Mol.
Mosonyi újra megerősítette, hogy a Jukosszal közös kitermelést nem fenyegeti az orosz olajcég válsága.
Romániai Shell kutak vásárlásáról csak annyit mondott: a Mol minden lehetőséget megvizsgál, hogy ottani kúthálózatát bővítse. Cáfolta azonban, hogy tárgyalnának a Shell-lel a romániai kúthálózat megvásárlásáról.
