BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még jobb eredményt vár az OTP!

A kitűnő féléves mutatók hatására felfelé módosította éves eredményvárakozásait az OTP - mondta el a gyorsjelentés publikálása alkalmából tartott sajtótájékoztatón Spéder Zoltán, a bank alelnöke.

2004. augusztus 12. csütörtök, 10:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénzintézet előzetes terve 125 milliárd forintos konszolidált éves adó előtti eredményről szólt, melyet - miután az első félévben már 77 milliárd teljesült - 140-145 milliárd forintra emeltek.

A NAPI Online kérdésére miszerint nem túl pesszimista-e ez a várakozás, hisz ez 120 milliárd forintos adózott nyereséget jelent, melyből az első félévben már 64 milliárd teljesült Spéder elmondta: a lakossági betétek terén némi pozícióvesztést szenvedett el a bank az eső félévben a versenytársak diktálta erős kamatverseny miatt. Az OTP azonban nem engedheti meg magának a piacvesztést, ezért elképzelhető, hogy a volumennövekedés érdekében a második félévben kamatmarzsából fog feláldozni valamennyit. A kamattrendekkel kapcsolatos bizonytalanság is óvatosságra készteti a bankot, a pénzintézet egyébként a második negyedévben egy erőteljesebb kamatvágásra számít.

A jó eredménynek köszönhetően az OTP 146 forintos osztalékkal számol, ami nagyjából 35 százalékos kifizetési rátának felel meg.
Újságírói kérdésre, miszerint a bank érdeklődik-e az idén privatizálásra kerülő román takarékpénztár a CEC iránt, Spéder elmondta, amint ismertek lesznek a feltételek, az OTP megfontolja a magánosításban történő részvétel lehetőségét.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet