BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négyszázmilliót selejtezett ki az Egis

A várakozásokat meghaladó 2,150 milliárdos eredményt ért el az Egis, ám ez lehetett volna magasabb is, ám az egyszeri tételek lehúzták az eredményt - hangzott el a cég mai sajtótájékoztatóján.

2004. augusztus 11. szerda, 15:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egyszeri tételek miatti mínusz ugyan meglehetősen magas lett az idei harmadik pénzügyi negyedévben az Egisnél, ám ez nem haladta meg jelentősen a tavalyi adatot. A legjelentősebb visszahúzó erőként 400 millió forintos összeggel a selejtezés szerepel, melyet a korábbiakban ellentétben idén egyetlen negyedéven belül írtak le.

Mint Marosffy László a cég vezérigazgató-helyettese elmondta, a társaság kiugró belföldi és exportforgalmat ért el annak ellenére, hogy a gyógyszerárszabályozás miatt idén eddig 1,650 milliárd forint bevételkiesést volt kénytelen elkönyvelni, ami egyúttal nyereségkiesés is. Az exportpiacok közül Marossffy kiemelte Romániár, ahol dollárban számolva 62 százalékkal nőttek az eladások. A FÁK országaiban 40 százalék feletti növekedést sikerült elérni, ám a következő negyedévben csak 25 százalékos dinamikával számol a társaság. A folyó negyedévre kötött határidős fedezeti ügyleteken 260 millió forintos nyeresége van az Egisnek.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet