BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigantikus Mol-eredmény várható

Összesítve rekorderedményt produkáltak a tőzsdei cégek az idei első félévben, elsősorban a történelmi rekordot döntő Mol- és OTP-profit miatt - vélik az elemzők.

2004. augusztus 9. hétfő, 09:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesítve valószínűleg rekorderedményről számolnak majd be a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett társaságok a következő napokban, elsősorban a blue chipeknek köszönhetően. A gyorsjelentési szezon két zsúfolt napja péntek és jövő hétfő lesz. Az egyelőre viszonylag kevés számú elemzői előrejelzésből számított konszenzus alapján a piac minden eddiginél magasabb Mol-eredményt vár az első félévben, az OTP-től pedig az eddig is dinamikus eredménybővülés gyorsulására számítanak.

Az olajipari cég nettó nyereségét 83,4 milliárd forintra teszik a szakemberek. Az első féléves, részvényenként több mint 800 forintos remélt profit elsősorban a magas olajáraknak és a nagy finomítói marzsoknak lesz köszönhető az elemzők szerint. A bolgár DSK bankot a tavalyi harmadik negyedévtől konszolidáló OTP profitja is ugrásszerű növekedést mutathat majd. A bankcsoport az első félévben a várakozások alapján 63 milliárd forintot meghaladó nettó nyereséget termelt, ez a tavalyi másfélszeresére rúgna. A nagy nyereségtömeget előállító cégek közül előreláthatóan a Matáv fog eredménycsökkenésről számot adni (csütörtökön), a 4,5 milliárdos becsült romlásból mintegy 3 milliárd a Westel márkanév leírásából adódhat a távközlési cégnél.

Folytatás a hétfői NAPI Gazdaságban

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet