Összesítve valószínűleg rekorderedményről számolnak majd be a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett társaságok a következő napokban, elsősorban a blue chipeknek köszönhetően. A gyorsjelentési szezon két zsúfolt napja péntek és jövő hétfő lesz. Az egyelőre viszonylag kevés számú elemzői előrejelzésből számított konszenzus alapján a piac minden eddiginél magasabb Mol-eredményt vár az első félévben, az OTP-től pedig az eddig is dinamikus eredménybővülés gyorsulására számítanak.
Az olajipari cég nettó nyereségét 83,4 milliárd forintra teszik a szakemberek. Az első féléves, részvényenként több mint 800 forintos remélt profit elsősorban a magas olajáraknak és a nagy finomítói marzsoknak lesz köszönhető az elemzők szerint. A bolgár DSK bankot a tavalyi harmadik negyedévtől konszolidáló OTP profitja is ugrásszerű növekedést mutathat majd. A bankcsoport az első félévben a várakozások alapján 63 milliárd forintot meghaladó nettó nyereséget termelt, ez a tavalyi másfélszeresére rúgna. A nagy nyereségtömeget előállító cégek közül előreláthatóan a Matáv fog eredménycsökkenésről számot adni (csütörtökön), a 4,5 milliárdos becsült romlásból mintegy 3 milliárd a Westel márkanév leírásából adódhat a távközlési cégnél.
Folytatás a hétfői NAPI Gazdaságban
