BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Démász: esett rendesen, de nincs ok a pánikra

Esett rendesen, de nincs ok a pánikra - kezdte a Démász gyorsjelentéséről szóló sajtótájékoztatóját Lehóczky Gábor pénzügyi igazgató. Az idei első félév időjárása nem kedvezett a Démásznak, az enyhe tél és hűvös nyár nem segítette elő a nagyobb fogyasztást. A Démász vezetők ugyanakkor ennek ellenére nem tartják szükségesnek eddigi terveik módosítását és a már megszokott céljuk, az osztalékalap reálértékének megőrzése szerintük továbbra is reális.

2004. július 30. péntek, 10:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyorsjelentés legfontosabb jellemzője ennek alapján a 2,3 százalékos lakossági fogyasztáscsökkenés, amit alapvetően az időjárás okozott. Az eredmény ennek ellenére minimális különbséggel megfelel az elemzői várakozásoknak és a második félév során is várható, hogy a Démász stabil eredményességét meg tudja ami őrizni. Ez pedig minden esélyt megad arra, hogy a részvényesek kioszthassák a 2004-ik év után is a megszokott reálértékét őrző osztalékot.
Dervarics Attila vezérigazgató ehhez hozzátette, hogy a Démász lett 2003-ban a minőségéért legtöbbet tevő áramszolgáltató.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet