A Richternek eddig mintegy másfél milliárdos eredménykiesése keletkezett a kormány árintézkedései miatt, az év hátralévő részében az OEP-nek törtnő befizetések 650 millió visznek el, a nem támogatott gyógyszereken pedig 350 millió forint lesz a bevételkiesés, vagyis összesen egy milliárd forintot bukik még a cég.
Bogsch kiemelte a FÁK exportot, ahol a piacinál nagyobb növekedést produkált a Richter, amit a jó gazdasági helyzet és a stabil rubelárfolyam is erősített. A Richter ennek ellenére fenntartja a FÁK piacra dollárban előrejelzett 15-20 százalékos bevételnövekedési tervét, vagyis mintegy 140 millió dolláros forgalmat vár a tavalyi 116 millió után. Bogsch a belföldi piacon az év egészét tekintve stagnálást vár, Európában euróban mérve 10 százalék feletti lehet a növekedés. Az USA-ban azonban nem tartható fenn a növekedés, ott stagnálást, esetleg kisebb csökkenést is elképzelhetőnek tart Bogsch.
A Richter összárbevétele idén dollárban 10 százalékkal emelkedhet.
