BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bogsch: elég jól sikerült a negyedév

Elég jónak értékelte a Richter második negyedévét Bogsch Erik vezérigazgató, bár szokása szerint igyekezett hűteni a kedélyeket, mondván gyenge volt a bázis, a következő félévben pedig egy erős bázissal szemben kell teljesítnie a cégnek.

2004. július 29. csütörtök, 10:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Richternek eddig mintegy másfél milliárdos eredménykiesése keletkezett a kormány árintézkedései miatt, az év hátralévő részében az OEP-nek törtnő befizetések 650 millió visznek el, a nem támogatott gyógyszereken pedig 350 millió forint lesz a bevételkiesés, vagyis összesen egy milliárd forintot bukik még a cég.

Bogsch kiemelte a FÁK exportot, ahol a piacinál nagyobb növekedést produkált a Richter, amit a jó gazdasági helyzet és a stabil rubelárfolyam is erősített. A Richter ennek ellenére fenntartja a FÁK piacra dollárban előrejelzett 15-20 százalékos bevételnövekedési tervét, vagyis mintegy 140 millió dolláros forgalmat vár a tavalyi 116 millió után. Bogsch a belföldi piacon az év egészét tekintve stagnálást vár, Európában euróban mérve 10 százalék feletti lehet a növekedés. Az USA-ban azonban nem tartható fenn a növekedés, ott stagnálást, esetleg kisebb csökkenést is elképzelhetőnek tart Bogsch.
A Richter összárbevétele idén dollárban 10 százalékkal emelkedhet.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet