A részvény akkor kezdett esni, amikor a kancellária miniszter bejelentette, hogy a társaság privatizációja még ebben az évben lezárul. A részvény esésének hátterében valószínűleg a Mol kibocsátás előttihez hasonló játék áll, vagy az attól való félelem áll. Akkor sok befektető eladta papírjait abban a reményben, hogy a kibocsátáskor olcsóbban tudja visszavenni.
A Mol 20 forinttal emelkedett, és 13 forintot javított az OTP is. Az ugyancsak privatizációs ügylet előtt álló Antenna Hungária papírjai 70 forinttal, több mint 2 százalékkal erősödtek, és 150 forintot javított az Elmű is.
