BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A BÉT forgalma lenyomta az M7-esét

Tegnapi árához képest végül 220 forinttal olcsóbban zárta a privatizációs bejelentéstől megrendült Richter a mai kereskedést. A tőzsde 6,7 milliárdos forgalma alig maradt el a tegnapitól és az M7-es forgalmát elnézve jónak mondható.

2004. július 16. péntek, 17:03

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A részvény akkor kezdett esni, amikor a kancellária miniszter bejelentette, hogy a társaság privatizációja még ebben az évben lezárul. A részvény esésének hátterében valószínűleg a Mol kibocsátás előttihez hasonló játék áll, vagy az attól való félelem áll. Akkor sok befektető eladta papírjait abban a reményben, hogy a kibocsátáskor olcsóbban tudja visszavenni.
A Mol 20 forinttal emelkedett, és 13 forintot javított az OTP is. Az ugyancsak privatizációs ügylet előtt álló Antenna Hungária papírjai 70 forinttal, több mint 2 százalékkal erősödtek, és 150 forintot javított az Elmű is.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet