BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árfolyamnyereség-adó: erkölcsi és gazdasági hiba lenne

Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Értéktőzsde igazgatóságának nemrég megválasztott elnöke a NAPI Gazdaság kérdésére bírálta a kormány árfolyamnyereség-adóval kapcsolatos elképzeléseit.

2004. július 9. péntek, 07:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kijelentette, hogy erkölcsi és gazdasági szempontból is hiba lenne az MSZP-SZDSZ koalíció hatalomra kerülése után, fontos választási ígéretet megvalósítva eltörölt 20 százalékos tőzsdei árfolyamnyereség-adó újbóli bevezetése. A lépés inflációs hatású is lenne, ugyanakkor a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy az így befolyó összegek elhanyagolhatók az összes adóbevételhez viszonyítva.

A tőzsdeelnök hangsúlyozta, hogy tavaly a magyar lakosság megtakarításainak alig 1,2 százaléka feküdt részvényekben, és a magyar tőzsdén forgó részvények alig 4 százaléka van magántulajdonban, szemben a 10 százalékot meghaladó uniós átlaggal. A BÉT stratégiai célja, hogy a magyar befektetők megtakarításai között növekedjen a magyar vállalatok részvényeinek súlya, ám ezt a folyamatot visszavetheti az árfolyamnyereség-adó újbóli bevezetése.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet