Kijelentette, hogy erkölcsi és gazdasági szempontból is hiba lenne az MSZP-SZDSZ koalíció hatalomra kerülése után, fontos választási ígéretet megvalósítva eltörölt 20 százalékos tőzsdei árfolyamnyereség-adó újbóli bevezetése. A lépés inflációs hatású is lenne, ugyanakkor a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy az így befolyó összegek elhanyagolhatók az összes adóbevételhez viszonyítva.
A tőzsdeelnök hangsúlyozta, hogy tavaly a magyar lakosság megtakarításainak alig 1,2 százaléka feküdt részvényekben, és a magyar tőzsdén forgó részvények alig 4 százaléka van magántulajdonban, szemben a 10 százalékot meghaladó uniós átlaggal. A BÉT stratégiai célja, hogy a magyar befektetők megtakarításai között növekedjen a magyar vállalatok részvényeinek súlya, ám ezt a folyamatot visszavetheti az árfolyamnyereség-adó újbóli bevezetése.
