BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Luxemburgban is tőzsdére megy az FHB

Ezen a héten egy 100 millió eurós össznévértékű, ötéves lejáratú eurókötvényt bocsát ki az FHB (Földhitel- és Jelzálogbank Rt.), luxemburgi EMTN kötvénykibocsátási programjának részeként.

2004. július 5. hétfő, 08:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kibocsátás három szempontból is újdonság: ez lesz az első, közvetlenül euróban kibocsátott jelzáloglevele, ez lesz az első külföldi nyilvános kibocsátása a pénzintézetnek és ez a papír fog először a luxemburgi tőzsdén forgalomba kerülni – tudtuk meg a pénzintézet igazgatójától, Bozzai Ritától. Az eddigi külföldi kibocsátások ugyanis forintban és zárt körben zajlottak, a kibocsátási programot pedig regisztrálták ugyan az ottani tőzsdén, konkrét papírt azonban nem vezettek még be. (Az ottani szabályozási környezet nyilván több ponton eltér a hazaitól.)

A kibocsátás pontos napja és a kötvény árazása várhatóan ma dől el. A fő forgalmazók a Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank és a Bayerische Landesbank, a papír vevői feltehetőleg jórészt a német intézményi befektetők köréből fognak kikerülni. (Erre utal az is, hogy azok névértéke 50 ezer euró.)

A jelzáloglevélből befolyó forrásokat swapüzletekkel forintra konvertálják majd, és a forinthiteleket finanszírozzák velük. (A devizahitelek állománya egyelőre nagyon távol van ettől az összegtől.) A közelmúltig ugyanis devizaforrásokból nem lehetett volna hazai, állami támogatású hiteleket finanszírozni, mert ehhez hiányzott a Pénzügyminisztériummal való elszámolásokat lebonyolító rendszer, de ez most már működik.

További részletek a Napi Gazdaság hétfői számában.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet